Andrzejkowy Turniej Siatkówki

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

 

 

 

 

Mariusz Sordyl, ur.27.11.1969 roku w Wadowicach, żonaty (Iwona), dwoje dzieci (Kamila, Aleksander).

Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Beskidzie Andrychów gdy miał trzynaście lat. "W tym czasie w mieście był pierwszoligowy zespół i każdy i bardziej wyrośnięty chłopak marzył o grze w nim - mówi Mariusz Sordyl. - Ówczesnymi wzorami byli m.in. Władysław Kustra i Mirosław Skotnicki."

Pierwszym trenerem Mariusza Sordyla był Bogusław Breczko. "W wieku juniorskim wielką szkołę otrzymałem od Marka Kotulskiego" - mówi Mariusz Sordyl. W latach 1985-89 był powołowany do kadr juniorskich. W 1989 trafił do pierwszej reprezentacji i rozegrał w niej do 1995 roku 145 meczów.

Po odejściu z Beskidu grał w Resovii Rzeszów i AZS-ie Olsztyn, z którym na początku lat 90. zdobył dwa razy mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Po Puchar Polski sięgnął jeszcze później z Legią Warszawa. Potem grał jeszcze w AZS-ie Olsztyn i Stolarce Wołomin. Ostatni sezon zagrał z olsztyńskim klubem w sezonie 2003/04 zdobywając wicemistrzostwo Polski.

W międzyczasie grał w Lyonie, Tourcoing, Avignonie i Strasbourgu. Z Avignonem awansował do finału Pucharu Francji.

Drugim trenerem w PZU AZS Olsztyn został pod koniec grudnia 2005 roku po przyjściu do pracy w tym klubie Waldemara Wspaniałego.

 

 

Sponsorzy

Banner